fbpx

Четворособен стан на Водно новоградба

Vodno, Kapištec, Centar, Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, 1000, North Macedonia,
Favorite

Overview

  • Updated On:
  • May 23, 2024
  • 3 Bedrooms
  • 2 Bathrooms
  • 1 Garages
  • 132 m2
  • Year Built: 2024

Опис

Агенција Чанак ви нуди новоградба на Водно станува збор за мала станбена зграда со 5 станови (четворособни, на секој кат по еден стан) исто така во зградата има лифт.

*Ориентацијата на становите е исток и запад (исток е заден дел на зградата и таму се спалните соби, запад е предниот дел и таму е кујна,трпезарија дневна соба и тераса).

* Станбен објект е во градба и се гради со врвни материјали.

* Имаме слободно:

СТАН НА НИСКО ПРИЗЕМЈЕ
– 100м2 на ниско приземје и ова се води во Имотен лист како помошни површини и цената е 1.550 евра, овој стан има дворно место околу 50м2 од задната страна и 20м2 од предната страна на зградата, дворно место кое му припаѓа само на овој стан.
Овој стан е на физичко лице и ќе има данок.

СТАН НА 1-КАТ
– 133м2 на 1-кат и цената е 1.790 евра со вклучено данок.

СТАН НА ПОТКРОВЈЕ
– Стан 132м2 + 130м2 кровна тераса и 35м2 затворена просторија на кровната тераса.
(Станот 132м2 и 35м2 на кровната тераса се по 1.790 евра за м2, а 130м2 терасата е 50% од купопродажната цена).

Energy Class: A+
Energy class A+
A+
A
B
C
D
E
F
G
H
Address: Vodno, Kapištec, Centar, Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, 1000, North Macedonia
Country: Macedonia (FYROM)
Open In Google Maps
Property Id : 21408
Property Size: 132 m2
Rooms: 4
Bedrooms: 3
Bathrooms: 2
Година на градба: 2024
Гаражи: 1
Големина на гаража: 1 кола
Внатрешено уредување
Опремено купатило
Услуги
Вентилација
Вода
Клима уред
Струја
Other Features
Интернет пристап
Лифт
1.00
per month
  • Principal and Interest
  • Property Tax
  • HOA fee
0.00
Fri 14 Jun
Sat 15 Jun
Sun 16 Jun
Mon 17 Jun
Tue 18 Jun
Wed 19 Jun
Thu 20 Jun
Fri 21 Jun
Sat 22 Jun
Sun 23 Jun
In Person
Video Chat
Your information

Коментари

You need to login in order to post a review

Similar Listings

Се продава

Нова понуда на станови во градба позади Като...

1.950 €
Агенција Чанак ви нуди на продажба станови во градба на одлична локација во Центар, веднаш ...
Се продава

Двособен стан на продажба во Аеродром

105.000 €
Агенција Чанак ви нуди на продажба, трособен стан на 5ти кат со лифт, во Аеродром, веднаш ...
Се продава

Нов веднаш вселив стан, комплетно наместен, ...

83.700 €
НОВ веднаш вселив стан, комплетно наместен, на втори кат со лифт, во Кисела Вода кај Шампи ...
1 1 54 m2details
Се продава

Куќа со плац во Орман

се продава плац со куќа во Орман, Скопје. Вкупна површина на плацот 3741м2. Станбена површ ...
2 2 130 m2details

Compare Listings